Hlavní navigace

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu

Stalo se Ubuntu 19.04 a jeho varianty, FreeBSD se ZFS on Linux

Na návštěvě meteoradaru Skalky: kde se berou radarové mapy srážek

Nebude za chvíli pršet? Obloha je sice bez mráčků, ale co když se to brzy přižene? Stačí se podívat do mobilu a víme to, protože máme přece radar. Jak ale mapy srážek vznikají? Byli jsme se na to podívat.

Česká Python konference PyCon CZ se stěhuje do Ostravy!

Po úspěšných ročnících v Brně a Praze se PyCon CZ, česká konference o Pythonu organizovaná Python komunitou, v letošním roce stěhuje do Ostravy. Konference se odehraje v prostorách bývalého důlního komplexu Hlubina v…

Postřehy z bezpečnosti: zranitelnosti WPA3

V tomto díle Postřehů se podíváme na nově objevené zranitelnosti v protokolu WPA3, na prolomení snímače otisků prstů Galaxy S10, na napadení stránek softwaru VSDC, spyware TaiMahal, nebo na to, jak najít skryté kamery ubytovatelů.

15. 4. 2019
Doba čtení: 3 minuty

KDE Elisa s libVLC, RIP Adobe Shockwave

Reiser4 běží na Linuxu 5.0, Wine 4.6 s podporou Vulkan/WineD3D, Nepál zakázal PUBG, Blu-ray/DVD stále padá, 4k HDR Disney+, Blender 2.80 v létě, do budoucna lehčí Fedora, GNU Emacs 26.2, systemd 242.

Doba čtení: 3 minuty

Prohlídka meteoradaru Skalky: věž ukrytá uprostřed lesů (obrazem)

Navštívili jsme meteoradar Skalky, kde se dálkově detekuje srážková oblačnost. Tady se získávají data pro mapy srážek, které používáme v mobilu i na webu. V pondělí vyjde obsáhlá reportáž, teď se podívejte na fotky.

12. 4. 2019