Hlavní navigace

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu

Představení knihovny Scrapy pro tvorbu web crawlerů

Bullshit detector, data v cloudu, Debian, Fedora a SUSE (OpenCamp)

O víkendu proběhl v Bratislavě druhý ročník komunitní konference OpenCamp. Dozvědět jste se mohli o nástroji Bullshit detector, o ochraně osobních údajů v cloudu nebo o různých linuxových distribucích.

Doba čtení: 17 minut

Česká Python konference PyCon CZ se stěhuje do Ostravy!

Po úspěšných ročnících v Brně a Praze se PyCon CZ, česká konference o Pythonu organizovaná Python komunitou, v letošním roce stěhuje do Ostravy. Konference se odehraje v prostorách bývalého důlního komplexu Hlubina v…

Knihovny pro Go umožňující naplánování a spouštění periodických úloh

Mezi další užitečné knihovny jazyka Go patří ty zajišťující periodické spouštění úloh. Jedná se vlastně o reimplementaci chování nástroje cron, ovšem všechny plánované úlohy jsou spouštěny v jediném procesu, každá v samostatné gorutině.

Na návštěvě meteoradaru Skalky: kde se berou radarové mapy srážek

Nebude za chvíli pršet? Obloha je sice bez mráčků, ale co když se to brzy přižene? Stačí se podívat do mobilu a víme to, protože máme přece radar. Jak ale mapy srážek vznikají? Byli jsme se na to podívat.

Postřehy z bezpečnosti: zranitelnosti WPA3

V tomto díle Postřehů se podíváme na nově objevené zranitelnosti v protokolu WPA3, na prolomení snímače otisků prstů Galaxy S10, na napadení stránek softwaru VSDC, spyware TaiMahal, nebo na to, jak najít skryté kamery ubytovatelů.

15. 4. 2019
Doba čtení: 3 minuty