Hlavní navigace

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu

Linuxové distribuce bez systemd: pořád ještě je z čeho vybírat

Prohlídka Xubuntu 19.04: prostředí Xfce 4.12 nabízí klasický desktop

Společně s Ubuntu 19.04 vyšla také řádka jeho sourozenců včetně Xubuntu. To oslovuje především konzervativní uživatele, kteří mají rádi klasický desktop. Podívejte se s námi na podobu nového Xubuntu.

20. 5. 2019

Osmý mDevCamp ukáže, jak vznikal Chuchel i proč mají mít boti vlastní osobnost

Jen v loňském roce si lidé stáhli 194 miliard mobilních aplikací. Centrem jejich vývoje se 31. května stane už po osmé Praha, to díky největší konferenci pro mobilní nadšence ve střední Evropě - mDevCamp.

Nový John the Ripper umí lámat hesla také na FPGA

Nová a dlouho očekávaná verze nástroje John the Ripper 1.9.0-jumbo-1 přináší po letech spoustu čerstvých novinek. Mimo jiné umí lámat hesla na FPGA, na kterých je možné dosáhnout vyššího výkonu než na GPU.

Postřehy z bezpečnosti: kočky nemají rády Cisco

V dnešním díle postřehů z bezpečnosti se podíváme, proč kočky nemají rády Cisco, na 0-day zranitelnost v populárním kecálku WhatsApp, posvítíme si na Stack Overflow a na skupinu za bankovním malware GozNym.

Doba čtení: 3 minuty

FCC chce blokovat nevyžádané hovory, žaloba na Arianu Grande

Peppermint OS 10 na bázi Ubuntu 18.04 LTS, 5G modemy bude vyrábět zejména TSMC, Huawei Honor 20 Pro, Xfdesktop 4.13.4, 90Hz displeje telefonů, projekt Wayland Itches, 1TB microSDXC SanDisk.

Doba čtení: 4 minuty