Hlavní navigace

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu

Nebezpeční správci hesel? K panice není důvod, jen nechrání před vším

Články

InstallFest se zaměřuje na bezpečnost a internet, vyrábět se bude OpenCola

O víkendu 2. a 3. března proběhne na Karlově náměstí v Praze jedenáctý ročník konference InstallFest. Ve čtyřech sálech se budete moci dozvědět o novinkách v oblasti počítačové bezpečnosti, internetu, administrace a vývoje.

Dnes
Doba čtení: 2 minuty

Cosmo Communicator: linuxový nástupce počítače Psion (obrazem)

Společnost Planet Computers po úspěchu svého kapesního počítače Gemini připravuje další podobný přístroj, který navazuje na legendární počítače Psion. Dva displeje, osmijádrový procesor, 6 GB RAM a podpora Linuxu.

Doba čtení: do minuty

Dvacet let mizejících článků a nefunkčních odkazů

Říká se, že internet nezapomíná. Co na něj jednou dáte, už tam navždycky bude. Zdá se, že to ale platí jen o těch nepříjemných osobních informacích. Za posledních dvacet let z internetu spousta věcí nenávratně zmizela.

Použití Apache ActiveMQ s protokolem STOMP

Dnes si ukážeme některé praktické příklady naprogramované v Pythonu, které komunikují s message brokerem Apache ActiveMQ (AMQ) s využitím protokolu STOMP. Vysvětlíme si potvrzování zpráv, použití transakcí i posílání binárních zpráv.

Díval jsem se na tebe web kamerou, AMD roste a Android zase šmíruje

Pravidelný nedělní přehled nejzajímavějšího dění za uplynulý týden. Další vyděračská spamová kampaň, instalace LTE v dalších částech pražského metra, AMD rostou podíly na trhu a aplikace pro Android šmírují.

17. 2. 2019
Doba čtení: 4 minuty

Spoják #7 – Začínají fungovat nové domény .dev. Staré neaktualizované GPS fungovat přestávají.

Heslovitě: Google Docst REST API. Bootstrap 4.3.0. ImmortalDB. Linaria 1.0. WebBluetooth. Články 11 a 13. Přetečení v GPS. Logstalgia. Ngrok. Domény .dev.

Instalace mikrovlnného spoje nad pražskými střechami (obrazem)

Na pondělí jsme pro vás připravili reportáž z instalace mikrovlnného spoje na hotelové střeše. Už teď se ale můžete podívat na fotografie z instalace 80GHz spoje, který přenese dvakrát gigabit.

Doba čtení: do minuty

Komiks: kytka

Když chlap přinese ženské kytku, v jejím mozku se spustí masivně-paralelní výpočet, který za 20ms vybere z více možností tu pravou. Chlapi, smiřme se s tím, že naše jednovláknové hierarchické myšlení nemá šanci.

16. 2. 2019
Doba čtení: do minuty

Opera představila nový vzhled: prohlížeč má méně rušit (obrazem)

Vývojáři představili novou verzi prohlížeče Opera, která vyjde s číslem 59. Nese kódové označení R3 (reborn 3) a přináší nový grafický vzhled. Ten dohání současný trend: ostré hrany a minimalismus.

Doba čtení: do minuty