Hlavní navigace

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu

Atariáda 2019: setkání milovníků klasických počítačů (obrazem)

KDE Elisa s libVLC, RIP Adobe Shockwave

Reiser4 běží na Linuxu 5.0, Wine 4.6 s podporou Vulkan/WineD3D, Nepál zakázal PUBG, Blu-ray/DVD stále padá, 4k HDR Disney+, Blender 2.80 v létě, do budoucna lehčí Fedora, GNU Emacs 26.2, systemd 242.

Doba čtení: 3 minuty

Česká Python konference PyCon CZ se stěhuje do Ostravy!

Po úspěšných ročnících v Brně a Praze se PyCon CZ, česká konference o Pythonu organizovaná Python komunitou, v letošním roce stěhuje do Ostravy. Konference se odehraje v prostorách bývalého důlního komplexu Hlubina v…

Prohlídka meteoradaru Skalky: věž ukrytá uprostřed lesů (obrazem)

Navštívili jsme meteoradar Skalky, kde se dálkově detekuje srážková oblačnost. Tady se získávají data pro mapy srážek, které používáme v mobilu i na webu. V pondělí vyjde obsáhlá reportáž, teď se podívejte na fotky.

12. 4. 2019

Linuxový desktop v potížích: škodí mu roztříštěnost a nedotaženost

Steven J. Vaughan-Nichols roztančil prsty po klávesnici a připomněl tak nejen půl roku starý rozhovor s Linusem Torvaldsem, ale i pár témat, která do linuxového světa v posledních letech pronikla.

Doba čtení: 3 minuty

Soutěž: pochlub se svým linuxovým desktopem a vyhraj

Linuxový desktop je hodně přizpůsobitelný a každý správný linuxák ho má vytuněný podle svého. Mezi našimi čtenáři bude jistě spousta takových, kteří si na vzhledu svého desktopu dávají záležet. Pochlubte se.

Doba čtení: 2 minuty