Hlavní navigace

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu

Solus 4 přináší aktualizovaný desktop Budgie (obrazem)

Články

Restart telekomunikací pomocí open source a budoucnost AI (Peering Days 2019)

V chorvatském Záhřebu proběhl sedmý ročník evropské konference Peering Days, kde se scházejí zástupci síťových operátorů z celého světa. Téma většiny letošních přednášek je jasné: bezpečnost internetové infrastruktury.

Programovací jazyk Go a grafika: další užitečné funkce poskytované knihovnou GG

V šestnácté části seriálu o jazyku Go dokončíme popis možností knihovny GG, která uživatelům nabízí podobné funkce jako Cairo či OpenVG. Budeme se zabývat například vykreslováním cest (path) či textů.

Česká Wikipedie bude celý den vypnutá, protestuje proti reformě autorského práva

Dokument o celoevropské reformě autorského práva ovlivní podstatným způsobem budoucí podobu internetu, říkají zástupci Wikipedie. Na protest se rozhodli encyklopedii na celý den vypnout.

Jak velký problém jsou „open redirection“ zranitelnosti (nejen) na českém webu?

Když odkaz v e-mailu nebo na webu prokazatelně ukazuje na stránky banky, nebo jiné důvěryhodné instituce, očekávali bychom, že na nich opravdu skončíme. Ne vždy tomu tak ale nezbytně musí být…

Doba čtení: 6 minut

Peering by měl být bezpečnější, zaznívalo na letošních Peering Days

V chorvatském Záhřebu probíhá sedmý ročník evropské konference Peering Days, kde se scházejí zástupci síťových operátorů z celého světa. Téma většiny letošních přednášek je jasné: bezpečnost internetové infrastruktury.

Doba čtení: 6 minut

Chystá se čtvrtý československý DrupalCamp

17.-19. května se uskuteční další ročník putovní konference české a slovenské Drupal komunity – tentokrát v Hustopečích na Moravě. Bude se věnovat nejnovějším trendům v Drupalu, ale i v postupech a nástrojích pro…

Softwarová sklizeň (13. 3. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme procházet několik webových stránek v jednom okně, vyřešíme komplikace s bootováním ISO obrazu, spustíme Linux na Androidu a nakonec se podíváme na ncurses front-end pro liboping.

Doba čtení: 1 minuta

Sítě přestávají řešit politiku a začaly otevřeněji peerovat

U příležitosti 20 let serveru Root.cz zavzpomínal Adam Golecký, ředitel sdružení NIX.CZ, nejen na minulost, ale shrnul i současnou situaci na poli peeringu a peeringových uzlů. Jaké jsou aktuální trendy?

Doba čtení: 6 minut

Programovací jazyk Go a grafika: tvorba animovaných GIFů, grafická knihovna GG

Budeme se zabývat dvěma důležitými tématy 2D grafiky. Nejdříve si ukážeme tvorbu animací s využitím klasických animovaných GIFů a pak se zmíníme o užitečné knihovně GG (Go Graphics), která nabízí podobné funkce jako Cairo či OpenVG.

Doba čtení: 40 minut