Hlavní navigace

Root.cz – linux, open source a free software

Chrome vs. Chromium: kdo je kdo a který z nich chcete

Články

Softwarová sklizeň (19. 12. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme grafického OpenVPN klienta, poohlédneme se po shellu se syntaxí Clojure, necháme si vizualizovat využití disku a nakonec budeme pracovat s okny trochu spořádanějším způsobem.

Doba čtení: 1 minuta

Konstrukce pro řízení běhu programu v jazyce Go

Dnes si popíšeme všechny základní syntaktické konstrukce určené pro řízení běhu programu. Jedná se o různé formy větvení a samozřejmě taktéž o smyčky. Některé z dále popisovaných konstrukcí jsou až překvapivě flexibilní.

Neuniklo vám heslo nebo privátní klíč? Zjistíte to v databázích úniků

Úniků citlivých údajů přibývá, na veřejnost se dostávají tak zásadní věci jako hesla nebo dokonce privátní klíče. Existují ovšem veřejné databáze takových úniků a v nich můžete hlídat, zda se vás to netýká také.

Postřehy z bezpečnosti: nový exploit kit útočí na SOHO routery

Pravidelný pondělní pohled na dění okolo bezpečnosti. Zneužitý výzkum veřejného mínění, smutná vzpomínka na Notpetya, kradení s temnou višní, vážná chyba v SQLite a prodej přihlašovacích údajů na vládní portály.

Doba čtení: 4 minuty

Softwarová sklizeň (12. 12. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si poslechneme sdílenou hudbu a hned potom pár podcastů, řekneme si o nástroji pro práci s MocServery a vyzkoušíme platformu pro webové aplikace a CMS.

Doba čtení: 1 minuta

1000 účastníků a 45 speakerů z celého světa, to je Machine Learning Prague 2019

Ve dnech 22.-24. února proběhne v pražském Rudolfinu největší konference o strojovém učení v Evropě Machine Learning Prague 2019.

Edge bude používat jádro Chromium, potvrzuje velké změny v Microsoftu

Microsoft oznámil, že chystá radikální změnu svého webového prohlížeče. Jádro EdgeHTML nahradí Chromium. Tuto, za jiných okolností nepodstatnou, informaci lze vnímat jako další důkaz změn na IT trhu.

Doba čtení: 8 minut

Rozhraní, metody, gorutiny a kanály v programovacím jazyku Go

Mezi užitečné technologie, které nalezneme v jazyku Go, patří podpora datového typu rozhraní (interface) a především pak takzvané gorutiny a kanály. Právě s těmito třemi důležitými technologiemi se dnes podrobněji seznámíme.

Jak na tomhle webu změním heslo? Pomocí známé URL pro změnu hesla

Jednou z běžných uživatelských činností na webu je změna hesla. Na každé stránce se to ale dělá jinak a hlavně na jiné adrese, neexistuje standardní způsob. Řešení je prosté: zavést standardní URL pro změnu hesla.

Doba čtení: 2 minuty