Hlavní navigace

Root.cz – linux, open source a free software

Telegram musí vydat klíče FSB, říká nejvyšší ruský soud, Pavel Durov odmítá

Knihovny a moduly usnadňující testování aplikací naprogramovaných v jazyce Clojure

Dnes se seznámíme s knihovnami a moduly pro Leiningen určenými pro testování aplikací v jazyce Clojure. V této oblasti vzniklo mnoho zajímavých projektů, například modul humane-test-output, knihovna iota či adaptace jazyka Gherkin pro BDD.

Pavel Tišnovský

15. 3. 2018 | Programovací jazyky
| 5
Doba čtení: 49 minut

Pozvánka na MeetUp Architectural Kata – Software Craftsmanship

Máte zájem si otestovat návrh softwaru? Chcete si vyzkoušet takový návrh v týmu? Zvládnete to v angličtině? Přijďte v úterý 27.3. na MeetUp pražské komunity Software Craftsmanship. Zkuste skupinové řešení problému! V tomto kole…

Let's Encrypt spouští podporu žolíkových certifikátů

Dlouho očekávaná funkce certifikační autority byla spuštěna 13. března. Pomocí nového standardizovaného API je možné získat i žolíkový certifikát. K ověření držení domény je však nutné použít DNS.

Ondřej Caletka

14. 3. 2018 | Bezpečnost
Doba čtení: 5 minut

Hacking Team je zpět, i když vlastně nikdy doopravdy nikam neodešel

Společnost ESET objevila ve čtrnácti zemích vzorky malware společnosti Hacking Team. Zdá se, že vyzrazení všech firemních dat před třemi lety nemělo na společnost větší dopad a ta stále prodává vládám své služby.

Petr Krčmář

14. 3. 2018 | Bezpečnost
Doba čtení: 4 minuty

Softwarová sklizeň (14. 3. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro streamování obrazovky a zvuku, nastavíme si proxy pro různé aplikace, vyzkoušíme terminálový emulátor a pročistíme historii příspěvků na Redditu.

Jiří Sluka

14. 3. 2018 | Sklizeň
Doba čtení: 1 minuta