Hlavní navigace

Root.cz – linux, open source a free software

Proč 18 trilionů adres domácnosti nestačí

Peter Sunde zbaven pokuty 1,35 miliónu dolarů, boj ale pokračuje

Bývalý mluvčí slavné The Pirate Bay pokračuje v soudních tahanicích s filmovým a hudebním průmyslem. Tentokrát se věci vyvinuly v jeho prospěch, bitva vyhrána, ale válka běží dál.

David Ježek

15. 6. 2018 | Legislativa a zákony
Doba čtení: 3 minuty

PhpPrague 2018 již tuto sobotu v Praze

V sobotu 23.6. (tedy již tuto sobotu!) v pražské Paralelní Polis nás čeká již druhé vydání celodenní konference zaměřené na vývoj v PHP z komunitní dílny @pehapkari.  Tentokrat jsme se rozhodli akci udělat v…

Příští olympiáda vygeneruje terabit videa, jsou na to sítě připravené?

Ve dnech 11. a 12. června proběhl první ročník konference CSNOG. Týkala se především propojování sítí, ale také otázkou kapacit, bezpečnosti i routovacích protokolů. Je vaše síť připravena bezpečně růst?

Petr Krčmář

14. 6. 2018 | Připojení k Internetu
Doba čtení: 24 minut

RPython: překvapivě výkonný dialekt Pythonu, na němž je založen PyPy

S alternativní implementací Pythonu nazvanou PyPy se již pravděpodobně přímo či nepřímo setkal každý vývojář, který tento jazyk používá. Projekt PyPy je mj. založen na transpřekladači RPythonu, který si představíme.

Pavel Tišnovský

14. 6. 2018 | Programovací jazyky
Doba čtení: 26 minut

PostgreSQL 11: procedury jako v Oracle

Jak už to u každoročních vydání PostgreSQL bývá, k uživatelům se dostává mix několika větších nových vlastností doplněných desítkami menších novinek a vylepšení. Tým vývojářů je stabilní, stejně jako vývojový proces.

Pavel Stěhule

13. 6. 2018 | Databáze
Doba čtení: 20 minut