Hlavní navigace

Názor k článku Adobe se vrací k vývoji linuxového Flashe pro staré rozhraní Firefoxu od pcdr m - ok, takže "je to bejkárna", ale na nic...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 9. 2016 9:40

    pcdr m (neregistrovaný) 86.49.172.---

    ok, takže "je to bejkárna", ale na nic jsi neodpověděl a argumenty nemáš taky žádné...

    Jinak právě to, že kolega používá ten webproducer a další sw související s flashem a rtmp (což je dnes naprostý standard live streamingu, mrkni na wowzu, red5, FMS, crtmp / evostream, nginx s rtmp modulem a další... Nebo třeba do nastavení OBS, které taky vysílá na rtmp, stejně jako většina (99,999%) streamujících zařízení jako kamery, zachytávací karty (např. LGP, LGP Lite), videomixy)... tak to používání flashe, to je právě to přizpůsobení se uživatelům. Flash totiž pravděpodobně všichni mají a obládání celé služby je pohodlné a vše běží stabilně. Když dám flash pryč, tak mi lidi odejdou, protože to bude nestabilní, složité na používání pro běžné lidi, nekompatibilní s celým světem a musely by se dělat prasečiny s instalacemi samostatného sw, nebo vlastního pluginu. Takhle uživatel jen otevře danou url a toť vše. Vše je okamžitě připraveno a funkční.

    "Funkční náhrady evidentně existují" -- a tajíš je teda proč? Jmenuj jedinou globálně podporovanou (tedy tím myslím v praxi reálně dnes nasaditelnou) náhradu. Jak už jsem jednou psal - do budoucna existuje jistá naděje v souvislosti s webrtc, nicméně dnes je to pouze experimentální záležitost, která je tak na hraní na LAN testech a má před sebou ještě dlouhou cestu.