Hlavní navigace

Názor k článku Adobe se vrací k vývoji linuxového Flashe pro staré rozhraní Firefoxu od Wóó-Khurká - :) Když nemusíš tajit, tak teda ještě jednou:...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 9. 2016 10:31

  Wóó-Khurká

  :) Když nemusíš tajit, tak teda ještě jednou: náhrada za webproducer?

  Pokud bereš HTML5 jako odpověď, prosím nasměruj mě na nějaký zdroj, kde se dočtu více o tom, jak dnes v produkčním prostředí za pomoci html5 streamovat nějaký zdroj videa z klientské stanice na rtmp server.

  Na mobilních platformách jsou zase jiné možnosti a požadavky (a taky gigantické problémy s formáty videa), tak se přehrává pro každou platformu zvlášť. Konkrétně rtsp pro android, hls pro apple a smooth streaming pro win. To je ale úplně jiná kapitola, kde si o kompatibilitě můžeme nechat maximálně zdát, protože v praxi se zdroj musí často enkódovat pro některé platformy samostatně (jiné formáty, jiná kontejnery, opravdu zážiteček s tím něco dělat...). Je ale zbytečné to sem tahat, protože takdy jednak jde o "opačný směr" (sledování streamu) a pak taky celkově - flash prostě na mobilech není (veci jako flashfox nefungují), takže to je diskuze o něčem, co nikdy nebylo podporováno a nikdy asi nebude.

  Já osobně bych vlastně mohl být rád, když se flash zruší úplně - přineslo by mi to hned několik náročných zakázek :) Fakt je ale takový, že v některých oblastech je flash (a fms/rtmp) navržen a domyšlen na jedničku a náhrada zatím není.