Hlavní navigace

Názor k článku Arduino: jak pro něj začít programovat od Radio - Arduino pěkné, ale co mi na něm opravdu...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 8. 2010 17:07

  Radio (neregistrovaný) 80.188.188.---

  Arduino pěkné, ale co mi na něm opravdu vadí je rozložení konektorů. „Digitální“ piny jsou na dvou konektorech (pin 0 až 7, 8 až 13, GND, AREF). Mezi sousedícími krajními piny obou konektorů (piny 7 a 8) je rozteč 3/2 modulu (tedy 3,91 mm). Takže když vezmete univerzální PCB a dáte do ní konektory, na Arduino ji nenasunete, protože vždy jeden z obou konektorů vám nebude pasovat.
  Docela mě naštvalo, že na to nikde není upozorněno. Koupil jsem si totiž „originál“ Arduino, kde tento problém není jak obejít. Přitom existují klony (Seeduino V328, například), které toto řeší – kdybych to věděl, koupil bych si to.
  (Seeduino má standardní „zmršené“ Arduino konektory a vedle nich ještě díry na zaletování vlastních, ty jsou ovšem již ve standardní rozteči, takže na ně lze posadit jakýkoliv standardní konektor nebo univerzální desku).
  Kromě toho mívají klony lépe řešenou desku, příjemnější konektory (USB mini B místo humpoláckého USB B). Škoda. Kdybych to byl tušil předem, nevrhal bych se do toho tak po hlavě.