Odpovídáte na názor k článku Aurélienův schopenhauerovský pohled na open-source možná něco napovídá. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
Ono je rozdíl v tom, že někdo udělá něco co třeba firmy používají v cloudu a běží to na milionech mašin a mezi tím, že si někdo dá na github nějakou ptákovinu co splácal za večer, ale vlastně nikoho to nezajímá. Já jsem udělal nějaké OSS projekty a vydal pod MIT a dodnes toho lituju, protože firmy použijou ten kód, ale nepodpoří ten projekt a očekávají, že mají doživotní podporu zadarmo (znám to na vlastní kůži).
"Člověk fakt není živý jenom penězi." - ano, proto AGPL/Commercial je výborná licence. Člověk může mít svůj OSS, a když ho někdo bude chtit použít na komerční produkt, tak si hezky koupí licenci a nebo si to napíše sám.