Hlavní navigace

Názor k článku Bezdrátový přenos s IQRF: výstavba sítě od Vladimir @ IQRF - Ano, Petře, máte 100 % pravdu, i já...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 5. 2016 22:13

    Vladimir @ IQRF (neregistrovaný) 93.89.146.---

    Ano, Petře, máte 100 % pravdu, i já vidím budoucnost tam, kde Vy. Problém v nedorozumění je v tom, že právě pro zmíněná zařízení (Turris - i já si ho předobjednal a jeho podporu připravujeme) je určeno IQRF SDK, je to o Java, o C, připravují se další, ... pro zařízení však nemusíte dělat žádný divoký vývoj, moduly jsou řízeny daty, takže se o kompletní komunikaci například s UARTem někdě v síti, jako zákazník nemusíte řešit kde, kompletně se o to postará zcela otevřený DPA protokol. Není k tomu potřeba nutně přidávat nadřazený systém.

    IQRF končí na "nějakém rychlém rozhraní směrem ze sítě" a největší úsilí věnujeme právě knihovnám, aby si kdokoliv, pro toto rozhraní na platformě, která jemu vyhovuje, rychle zrealizoval to, co potřebuje. Jedno, zda je to Domoticz, Linux, WIN - je potřeba umět poslat jenom paket po UARTu, SPI, PCIe, USB, ...

    A ano, byť tlak na vývoj těch nejnižších vrstev není vzhledem k výše uvedenému veliký, a ano, i proto, že Linuxáři si poradí s mnoha problémy mnohem kreativněji, přesto podporu vývoje i těch nižších vrstev (zde se bavíme o IQRF IDE) máme již zařazenu do plánu připravit. Jen jsme malou frmou, takže to nebude hned.