Hlavní navigace

Názor k článku Bezpečnostní střípky: ČR je mezi prvními pěti státy s nejnižším poměrem infikovaných počítačů od Brown - Neví někdo co za zhůvěřilost Microsoft provedl, že...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 12. 2012 17:18

  Brown (neregistrovaný) ---.as5577.net

  Neví někdo co za zhůvěřilost Microsoft provedl, že všechny ActiveX pluginy se snaží otevřít mimo chráněný režim IE. Některé, i ty od Microsoftu (například pro OneNote, poznámka: nepodepsaný ActiveX) nelze v chráněném režimu IE voláním z IE spustit vůbec (což je logické), některé se snaží fungovat tak nějak napůl (přesně jsem zatím nepochopil), což je příklad Adobe Flash Playeru, který po zákazu opustit chráněný režim začne pracovat jak jsme byly zvyklí v minulosti (v chráněném režimu).

  Chybu hlásí uživatelé Windows Vista/7/8 a prohlížeče IE9/10, o ostatních nevím. U mne chyba evidentně nastala po pravidelném měsíčním Update (11.12.2012), podezřívám kumulativní aktualizaci zabezpečení IE - KB2761465.

  Podle mne jde buďto masivní zavirování mnoha web-stránek (i těch velmi známých a často navštěvovaných), nebo o zásadní chybu Microsoftu. Myslím, že jde o chybu, chybu kterou jsem zaznamenal teprve nyní, ale někteří uživatelé (jejichž hlas byl a je stále ignorován) Windows8/IE10 ji hlásili již před měsícem.

  Také zápasíte s touto chybou? Navrhuji abyste bombardovali Microsoft svými žádostmi o nápravu a zároveň hlásili špatně se chovající weby na blacklisty. Jde o vážnou bezpečnostní chybu a pokud tvůrci a provozovatelé webů chtějí aby jejich weby lidé procházeli, ať je buďto napíší jinak, nebo pomohou zatlačit na klíčové společnosti jako jsou Microsoft, Adobe,... (mohou být i jiní neznámí mi hráči) aby svůj SW zbavili chyb a nekompatibilit.

  P.S.
  Chyba (její optická/informační část), lze pochopitelně obejít, pomocí snížení bezpečnosti. Což doporučoval i jeden MS-VIP (nebo jak si to říkají), ale jde o zcela zcestný a nesmyslný přístup.