Hlavní navigace

Názor k článku Bezpečnostní střípky: ČR je mezi prvními pěti státy s nejnižším poměrem infikovaných počítačů od Brown - Chyba (nebo pokus o kompromitaci) se náhle přestala...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 1. 2013 15:59

  Brown (neregistrovaný) ---.solidonetworks.com

  Chyba (nebo pokus o kompromitaci) se náhle přestala vyskytovat. Jediné dvě změny ke kterým v systému došlo byly:

  1) Ruční aktualizace definic (plná instalace) antiviru MS Security Essentials. Něco se mohlo přeinstalovat, pokud vím antivirus provádí jakousi kontrolu firewallu i kontroluje nastavení IE a nějak s ním komunikuje.
  2) Došlo ke změně v nastavení rozšířeného zabezpečení, konkrétně chráněného zabezpečení) aplikace Adobe Reader XI. Mám podezření, že jsou měněna nějaká celosystémová nastavení a při předchozí instalaci Adobe Readeru XI došlo k jejich nesprávnému nastavení. Při nastavení hodnot Adobe Readeru do původného stavu, ani kamkoli jinam, se chyba již nevrátila.

  Stále však nemu vyvráti, že nešlo o pokus o útok. Možná podobný jakému v současnosti čelí IE6-8, akorát se nestandardně projevil. Jak došlo ke změně chování aplikace, až na uvedené tipy, nemohu potvrdit. Zatím je klid. Pokud mi MS poskytne bližší vysvětlení, dám sem vědět.