Hlavní navigace

Názor k článku BigClown se představuje: IoT otevřeně a hlavně bezpečně od BigClown - Dobrý den, zkusím to stručně: Primárním cílem BigClown (budu...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 22. 6. 2016 17:20

    BigClown

    Dobrý den,

    zkusím to stručně: Primárním cílem BigClown (budu psát jen BC, ano?) je nabídnout, jak píšete, prototypovací stavebnici. Ovšem varianta "dutinky, pinheadery, nepájivé pole..." není ani jediná, ani finální. Počítáme s tím, že zručnější "bastlíř" zvolí pro finální výrobek např. cestu vlastního propojení modulů, tj. nabídneme i verzi bez jakýchkoli dutinek a lišt a podobných záležitostí, právě proto, že víme, jaký je rozdíl mezi "rychlým prototypem", který je potřeba snadno sestavit, a finálním výrobkem, kde jde o úplně jiné věci - například Vámi zmiňované rozměry. Takže nebojte, myslíme i na to. V té nejmenší sestavě není Core modul s baterkou o moc větší než to Nano.

    Pro použití stylem "teplota v koupelně poslaná do ElasticSearch", kdy je Vám naprosto jedno, jestli informaci někdo odchytí nebo pozmění, protože pouhým pohledem zjistíte, že "255 °C" je asi nesmysl, je vhodné to Vámi zmiňované Nano. Klidně i z Číny, proč ne, stojí 80 korun, když se pokazí, vyhodíte ho a dáte jiné. Ale jakmile na základě senzorů začnete i něco ovládat, tak velmi rychle začnete právě bezpečnost řešit. Asi byste nechtěl, aby se vám topení zapínalo a vypínalo nebo okna otvírala a světla rozsvěcela úplně nazdařbůh. Takže budete řešit aspoň základní zabezpečení celé komunikace. U samodomo výrobku si klidně udělejte "security by obscurity", pravděpodobnost, že někdo půjde hackovat Vaši koupelnu, je docela malá - ale my vám dáváme možnost tohleto všechno neřešit, nevynalézat kolo a soustředit se na samotnou funkčnost. Záleží už na jednom každém, jestli to pro něj je dostatečná přidaná hodnota.