Hlavní navigace

Názor k článku Bitcoin v nesnázích: hrozí mu 51% útok? (aktualizováno) od Filip Jirsák - Názor zde laický a ekonomicky neinformovaný bohužel je....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 1. 2014 14:18

    Filip Jirsák

    Názor zde laický a ekonomicky neinformovaný bohužel je. Banky se nezavazují vyplatit 150 Kč Adamovi a 150 Kč Boženě s tím, že v kapse mají 200 Kč. Banky se zavazují vyplatit Adamovi 150 Kč s tím, že banka očekává s určitou jistotou, že v době výplaty těch 150 Kč bude mít. A zavazuje se vyplatit Boženě 150 Kč s tím, že s určitou jistotou očekává, že v době výplaty těch 150 Kč bude mít.

    Vy předpokládám taky uzavřete smlouvu o nájmu bytu na 5 let dopředu aniž byste teď měl v kapse nájemné na 5 let dopředu. Zaměstnavatel s vámi také uzavře pracovní smlouvu na rok, aniž by měl v kapse peníze na vaši roční výplatu. Z hlediska legislativy je to tedy povoleno nejenom bankám, ale i vašemu zaměstnavateli nebo vám.

    Ke svým ekonomickým informacím si můžete přidat jednu základní: Pokud se na ekonomiku podíváte v určitém stavu a nebudete řešit, co se stane potom, zpravidla dojdete ke zcela zcestným závěrům. V ekonomii čas nelze zanedbat.