Hlavní navigace

Názor k článku Čechům není výměna slova master v Gitu srozumitelná, říká Petr ‚Pasky‘ Baudiš od 87vdf4vg82 - @Filip Jirsák A co kdybyste se dovzdělal Vy? Posledních...

 • 30. 6. 2020 21:28

  87vdf4vg82

  @Filip Jirsák

  A co kdybyste se dovzdělal Vy? Posledních několik let zuří v (nejen) USA debata o identitářské levicové politice skrze společnost a speciálně na univerzitách a burcováním před volbami, protože se na téma rasismu začaly svádět různé sociální problémy - nenechte se mýlit, tato debata se aktivně vede i v oněch komunitách.
  Prohlubování rasové otázky je jedním z výsledků a je zřetelné, že se stále stupňuje a stupňuje až se teď hledá i kdejaké slovíčko, které se dá za nějak za nějakých okolností vyložit nehezky. Už na to vznikly i obory.

  Důkazem stupňování budiž to, že i podle slov autora výrazu "master" v gitu ho to tehdy vůbec ani nenapadlo. A nenapadlo to ani nikdy nikoho jiného. I při naprosto povrchní znalosti situace v USA je zřejmé, že nejprve probíhalo stupňování rasových otázek a hádek ve společnosti a až pak, následně se dohledávají slova, která mají mít jisto jistě nějaký nekalý význam. Je snad obecnou znalostí, že téma amerických černochů se řeší desetiletí, ale tzv. "Cancel culture" je fenoménem maximálně posledních několika let.

  30. 6. 2020, 21:32 editováno autorem komentáře