Hlavní navigace

Názor k článku Český vývojář Gentoo: Gentoo můžete mít i pod Windows od Tomáš Vondra - Ahoj, zajímalo by mne jak velká vlastně je česká...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 5. 2010 0:17

  Tomáš Vondra

  Ahoj,
  zajímalo by mne jak velká vlastně je česká komunita kolem gentoo – a tím nemyslím jenom vývojáře ale i běžné uživatele? Má někdo alespoň hrubou představu kolik jich je a kolik je instalací?
  Totiž kdysi dávno v dřevních dobách (asi 2004 ?) jsem přeložil Gentoo Handbook – víceméně pro sebe, takže jsem se ani nesnažil protlačit to na gentoo.org. Vím že pak byla nějaká snaha o překlady dokumentace do češtiny okolo gentoo.cz, nicméně mám dojem že nakonec to nějak postupně umřelo …
  Je to proto že je tu tak málo uživatelů, nebo všem stačí ta anglická verze dokumentace?
  Zaujala mne zmínka o tinderboxu, resp. o tom že to vyžaduje nemalé finanční náklady a jeden vývojář to táhne ze svého. Jaké náklady to vlastně obnáší, jakou částku si mám představit?
  BTW koná se tu několik konferencí které se týkají linuxu, ale v programu žádné z nich jsem nezaznamenal zmínku o Gentoo – nestálo by za to prezentovat tam některé zajímavé nástroje v Gentoo, zkušenosti z působení v councilu nebo tak něco? Prostě dát vědět že gentoo žije?