Hlavní navigace

Názor k článku Chceme nediskriminující umělou inteligenci, ale sami to neumíme od Martin+ - Ve skutečnosti je to jednodušší: Fakta a realita,...

 • 27. 7. 2019 19:18

  Martin+

  Ve skutečnosti je to jednodušší: Fakta a realita, anebo politická korektnost.

  Jak už bylo řečeno diskriminovat znamená rozlišovat, všímat si rozdílů mezi lidmi. Jakmile to však člověk začne dělat a je intelektuálně poctivý, tak zjistí, že dnešní kulturně-marxistické pojetí rovnosti všech lidí a skupin stojí na vodě a nemá oporu v realitě.

  Muži a ženy se statisticky v ničem neliší - vůbec není pravda, že muži tíhnou typicky k technickým profesím a ženy k humanitním. Vůbec není pravda, že černoši mají v průměrů nižší IQ než běloši (85 vs 100). Vůbec není pravda, že určité etnické skupiny mají mnohem větší sklony ke kriminalitě než jiné (u nás Romové, v USA černoši a Hispánci). Vůbec není pravda, že představitelé jednoho náboženství se dopouštějí terorismu více než náboženství jiných.

  Poslední módní výstřelek je, že pohlaví neexistuje a je to jen sociální konstrukt - přitom každý biolog ví, že je jenom jeden větší rozdíl než mezi samcem a samicí, a to mezi organizmem živým a organizmem mrtvým. Podobných sociálních tabu jsou stovky.

  Tyto toxické ideologie nepřicházejí dnes z Moskvy, ale z Bruselu a Washingtonu - z toho Washingtonu, jehož bažiny chtěl Trump vysušit, než se v nich sám utopil.

  Objektivita stroje je to poslední, o co stojí bojovník za sociální spravedlnost. Ukázalo by se totiž, že svět je úplně jiný, než by podle něj měl být. A to je nesnesitelná představa, a proto to nemůže být pravda.

  Jestliže AI neplní, co od ní čeká člověk, má špatné zadání. Je pak otázka, co má být tím zadáním - skutečný pracovní výkon, nebo plusové a minusové body podle rasy, pohlaví, politické nebo sexuální orientace nebo podle toho, jak je dotyčný sympatický slečně z HR.

  27. 7. 2019, 19:22 editováno autorem komentáře