Hlavní navigace

Názor k článku Chceme nediskriminující umělou inteligenci, ale sami to neumíme od Martin+ - Neodpověděl jste na to, na co jsem se...

 • 1. 8. 2019 21:28

  Martin+

  Neodpověděl jste na to, na co jsem se ptal a ptáte se naopak na to, co už jsem několikrát napsal.

  Vaše vysvětlení, že významná souvislost mezi IQ dvojčat je dána tím, že spolu 9 měsíců sdílela dělohu, a ne jejich identickou DNA, pokládám za velmi slabé.

  Jste schopen na tyto konkrétní otázky konkrétně a k věci odpovědět?:

  "Pokud by černoši byli geneticky hloupí, asi by se s tím nic nedalo dělat. Ale když je to důsledek diskriminace, něco se s tím dělat dá, a to odstranit tu diskriminaci."

  1) No a podle vás je nízká naměřená inteligence černochů důsledkem jejich diskriminace? Černoši vždy, ve všech zemích a ve všech typech IQ testů skórovali hůř než běloši (např. v USA přibližně o jednu směrodatnou odchylku - 15 bodů).
  Jsou všechny testy inteligence, SAT zkoušky a známky ve škole rasistické? Rasizmus je pro vás ta proměnná, která všechny ty rozdíly vysvětlí?

  2) Jsou černí Afričané v africký státech jinými černými Afričany diskriminováni? Pokud ne, jak je možné, že průměrné IQ všech států subsaharské Afriky je v pásmu mentální retardace (56-71)?

  Mimochodem všechny ekonomické, vzdělanostní a vůbec jakékoliv ukazatele, které se kdy měřily odpovídají této extrémně nízké inteligenci.

  3) Jak vysvětlíte, že testy jednovaječných dvojčat jednoznačně a opakovaně prokázaly, že inteligence je významně dědičná a všechny případné kulturní faktory jsou minoritní?

  "Máte pocit, že lidé pořád žijou v jeskyních, jako lidé před sto tisíci lety? Přitom geny máme stejné…"

  Jestli si opravdu myslíte, že máte stejné geny jako vaši předci před sto tisíci lety, tak pak už snad nemá smysl s vámi dále debatovat. Lidé hlavně musí mít mentální schopnosti na vybudování a udržení civilizace, jinak se zase vrátí do těch jeskyní.