Hlavní navigace

Názor k článku Chromebook: jednoduchost nade vše od Lael Ophir - Ad to nie je pravda. Reagoval som na...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 2. 2015 23:52

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Ad to nie je pravda. Reagoval som na post - aha, máte pravdu

  Ad v cene chromebookov si mozem kupit lacne stroje s win 8.1 Bing... kategoria zariadeni, ktora robi Win medvediu sluzbu - je to novější obdoba netbooků, a má podobné nectnosti. Podle mě jsou na taková zařízení ideální Windows RT. Je to "nerozbitné" stejně jako Chromebooky, ale má to lepší interface, a není to omezené na ty příšerné webové aplikace.

  Ad celebrity photo hack ako marketingova kampan - tomu nic nenapovídá. Těžko si představit, že stovka celebrit dá k dispozici svoje nahé fotky v rámci marketingové kampaně, ani s odstupem se k tomu nepřihlásí, a bude to vyšetřovat FBI. A zamyslete se: když může někdo s minimálním úsilím získat přístup k nahým fotkám celebrit, jak myslíte že jsou v bezpečí vaše dokumenty, emaily a další data? Cpát data do cloudu je skoro jako publikovat seznam svých hesel.

  Ad zalohovanie je pre ludi nekonecny problem - připojit externí disk a spustit File History snad může i BFU, Windows k tomu dokonce vyzývají. A opět: pokud chcete ukládat data do cloudu, Windows máte vestavěnou podpora OneDrive (plus existuje řada zálohovacích SW, které používají cloud a šifrování). Na ChromeOS ale nemáte jinou možnost, svěřit všechno cloudu.

  Ad na tie profi aplikacie potrebujete rozpocet na soft - sorry, ale i OpenOffice a Gimp jsou proti webovým aplikacím "profesionální" :). Navíc MS Office stojí 150 Kč měsíčně, Photoshop 12 EUR měsíčně, podvojné účetnictví pár tisíc Kč, a hry (nemluvím o piškvorkách pro ChromeOS) jsou za pár stovek Kč.

  Ad su crb " consumer grade" zariadenia a stale si myslim ze maju svoju klientelu - jak jsem psal, je to otázka k zamyšlení, ale určitě to není nic pro mě.