Před nedávnem vydal Intel open source AV1 enkodér SVT-AV1. Nyní přichází s open source enkodérem SVT-VP9 pro kompresi Google VP9. SVT-VP9 je…
Pokud chcete dnes odkazovat doprostřed webové stránky, musí být na správném místě kotva. Tedy tag obsahující atribut name="kotva" nebo…
Mozilla podobně jako Chrome přidává pro video funkci obraz v obraze (Picture in Picture, PiP), která umožní přehrávat video ve zvláštním okně…
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2019 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
14. 2. 2014 14:37
Ale houby. Stačí jedna vadná úvaha.
Je potřeba vidět jak to celé funguje. Jedna věc je ta, že uživatel má na burze virtuální účet. Zpravidla každá burza při vydání příkazu zablokuje určitý obnos na virtuálním učtu. Ten zůstává zablokován tak dlouho, dokud je příkaz aktivní. Pokud se příkaz podaří splnit, blokace se změni v transakci a peníze se skutečně odečtou. Pokud se příkaz nepodaří splnit, přikaz se zruší, a blokace se uvolní.
Druhá věc je skutečný stav na fyzických účtech. V tomto případě k převodu dojde, ale jejich automatický výplatní systém (pravděpodobně hand-crafted) ten převod nenajde a ohlásí to jako chybu. Příkaz na uživatelově virtuálním účtu tak zruší a virtuální peníze odblokuje. Vše bez zásahu člověka
Uživatel nyní může požádat o výplatu znovu.
MtGoxu tímto způsobem skrytě odcházely bitcoiny nenávratně pryč z jejich walletu. Když už si toho všimli, zřejmě bylo pozdě.
Jiné burzy třeba ty výplatní příkazy automaticky neruší, při problému provádí storno ručně a pokud ověří, že k transakci došlo, tak příkaz ručně přepnout do stavu splněno. To je možná problém bitstampu a další burz, kterým se objevilo velké množství hlášení o nesplnění transakcí a oni teď hledají způsob, jak to všechno ověřit a vyčistit. Proto možná volí cestu zastavení výběrů, aby se jim díky útoku nekupila další a další práce.