Hlavní navigace

Názor k článku Co všechno se rozbije, až se Rusko odpojí od internetu? od anonym - Myslím si, že experiment je ovšem zajímavý, ale... Snad...

 • 24. 2. 2019 11:24

  bez přezdívky

  Myslím si, že experiment je ovšem zajímavý, ale...

  Snad rovněž zajímavým je fakt, že pokus odpojení od vnějších sítí vztahuje se k návrhu zákona "o stabilním fungování internetu", který mimochodem vůbec neobsahuje informaci o tom, co internetu v Rusku hrozí, ale obsahuje dost slov "omezovat" a "kontrolovat", přitom nenavrhuje proti hrozeb nic kromě "národního DNS" (http://sozd.duma.gov.ru/bill/608767-7).

  Jestliže se podívat globálně, v státním programu pod názvem "Digitální ekonomika RF" se plánuje vytvoření nových mechanismů cenzury a identifikace uživatelů v síti, instalace "nacionálních antivirů" do všech importovaných počítačů, a konečné omezení provozu do zahraničí až do 10% v roce 2024. (http://static.government.ru/media/files/9gFM4FHj4PsB79I5v7yLVuPgu4bvR7M0.pdf s. 65-85)

  IT veřejnost v Rusku pochybuje, že jde o bezpečnosti, nezávislosti a stabilitě, spíš o cenzuře a totální kontrole. V této souvislosti je důležité dbát, jaký základ mají takové experimenty. Udržme internet volným a spojeným.

  P.S. Omlouvám se za gramatické chyby a odkazy v ruštině (nenašel jsem jiné).