Hlavní navigace

Názor k článku Čtyřicet let existence slavných mikroprocesorů řady Motorola 68000 od Pavel Stěhule - Tady také nebylo příliš výrobců - a pokud...

  • 6. 11. 2019 12:20

    Pavel Stěhule

    Tady také nebylo příliš výrobců - a pokud byli, tak fungovali v rámci RVHP. Pokud vím, tak se tu moc nedělal vývoj, pokud nebudeme za vývoj označovat reverze engeneering. V té kvalitě to nikdo neuměl vyrobit. Hromada schopných lidí emigrovalo, a ti co zůstali to zápasili s větrnými mlýny. Stačí si porovnat např. kvalitu tištěných spojů, kabelů. Na trafu mého didaktika se tavil plast - to bylo hloupé trafo.

    Jaký je rozdíl mezi komunistou, který si hraje na kapitalistu, a kapitalistou? Mám pocit, že Rusové nedokáží pochopit ten brutální rozvrat v 90 letech, a tak si vymýšlí pohádky. V Rusku už žádná tradiční elita nezbyla - u moci zůstali prominenti předchozího režimu, jelikož měli kontakty a přístup k západnímu kapitálu - tudíž na privatizaci primárně vydělali oni. A pak samozřejmě zločin, který existoval, existuje, a bude existovat - a vždy bude profitovat, pokud dojde ke zhroucení státní moci. K tomu abych to pochopil nepotřebuji konspirační teorie.

    U nás byl vývoj jiný (alespoň částečně). Zejména nedošlo k takovému kolapsu státní moci - v Rusku se moc neměli kam vracet. Tady pořád státní moc fungovala, a převraty v 18 roce i v 48 zachovávali určitou hranici a neodřízli se úplně od předešlého.