Hlavní navigace

Názor k článku Debian 7 Wheezy LXDE: uživatelsky přívětivý desktop od Veterán - Jestli si tento článek přečte člověk pracující na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 6. 2013 9:49

  Veterán (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Jestli si tento článek přečte člověk pracující na počítači a ne pro počítač, tax si o Linuxu pomyslí hodně ošklivých věcí.
  Zapínání NumLock samostatným programem? Windows si od do W2000 (NT už si nepamatuji) pamatují samy od sebe předchozí stav.
  Nastavení IP adres editací? Uživatel nemá ani tušení, co ta čísla znamenají. V grafice a od poskytovatele připojení má uvedenou výchozí bránu, v konfiguračním souboru gateway. Přívětivost jak vyšitá.
  Příkazový řádek na přidělování vyšších práv uživateli, klávesnice QWERTY, Instalace Samby opět editací, když uživatel ani netuší, co to Samba je...
  Jestli tohle má brát uživatel jako náhradu za XP, tak raději nějakou přívětivější distribuci, než začínat Debianem.
  Bylo by zajímavé vědět, jestli autor třeba někdy musel radit s konfigurací po telefonu. Pak by výhody grafického prostředí ocenil, protože uživatel při potřebě editace konfiguračních souborů zcela běžně odmítá do počítače zasahovat, nehledě na problémy s hláskováním pro něj záhadných anglických výrazů a zkratek.