Hlavní navigace

Názor k článku DMARC: ověření odesilatelovy domény od anonym - To je sice všechno pěkný, dost věcí se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 4. 2015 13:27

  bez přezdívky

  To je sice všechno pěkný, dost věcí se používá, dost věcí používáme na komunikaci i my. Je to vesměs automatizovaná komunikace.
  Problém tohoto je, že většinou firma potřebuje komunikovat se stovkami jiných firem, někdy i jednorázově, nebo jen po krátkou dobu. Tipicky to jsou obchodní firmy. Pro takové případy to je pak nemožné uřídit nehledě na časové prodlevy (tedy za předpokladu, že chceš decentralizované řešení).

  Tvé příklady jsou vesměs buď pro velmi omezenou společnost, u které si nějaký čas vezme "navázání komunikace" (= nastavení komunikace adminy), nebo se jedná o centralizované řešení.

  Mně by zajímalo, co by bylo špatného na tom ponechat současné emailové řešení, jen prostě vynucovat pravidla, která jsou již k mání? Co by bylo špatného na tom, kdyby se vynucovala kombinace SPF+DKIM+DMARC a zbytek zahodit?

  V takovém případě řešení pak nepotřebuješ kurvítka typu greylisting a jediný problém, který by jsi pak měl, by byl jen s provařenými účty a hesly, což by jsi měl skoro u každého řešení.

  Zdar Max