Hlavní navigace

Názor k článku EasyTAG: pořádek v hudbě od Lael Ophir - Stáhnul jsem poslední verzi pro Windows. Samozřejmě GTK...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 8. 2008 4:04

  Lael Ophir (neregistrovaný)
  Stáhnul jsem poslední verzi pro Windows. Samozřejmě GTK knihovny nebyly obsaženy, a při startu aplikace jsem dostal chybovou hlášku. Po stažení a instalaci GTK se hláška změnila, bylo to něco o neexistujícím exportu v jakési knihovně GTK. Naštěstí rok stará stabilní verze fungovala.

  Program má hrozivý interface. Děsná spousta položek menu, a začíná skenovat adresáře bez dotazu ihned po spuštění. Proč po spuštění není fokus na komponentě stromu, když je v něm vybraná položka? Proč proboha nabízí po každé změně adresáře možnost uložit tagy, které zdetekoval z názvů souborů? Proč dialogy nemají zaškrtávátko "už se nikdy neptej"? Proč strom při typování jména adresáře vyhledává od začátku a nikoliv od aktuální pozice ve stromu (takže v C:\cosi\hudba stisknu B, a místo na C:\hudba\Boney M jde na C:\boot)? Aplikace má také problémy, pokud udělám více akcí najednou. Například pokud nechám vyhledat tagy pomocí cddb a aplikovat je, zařadí do "neviditelné fronty akcí" zapsání tagů a přejmenování souborů. Bohužel soubory pojmenovává jinak, než chci, takže musím dát ještě soubory přejmenovat. Když pak aplikuji změny, píše pro každý soubor, že nebyl nalezen. Samozřejmě, když ho sám přejmenoval, blb. Také nepotěší detekce jmen skladeb. Pokud je jedna skladba mimo pořadí (například track 5 má jméno Malaika.mp3 místo 05 Malaika), tak tupě a nesprávně pojmenuje špatně všechny skladby od té páté. A možnost použití Levenshtein algorithm pro názvy skladeb vymyslel kdo? Výsledky jsou děsné. Často se také GUI podivně a pomalu překreslovalo atp.
  Musím říci, že takhle mizerné GUI jsem viděl naposledy když jsem pracoval s unixy. A když už se aplikace snaží ve Windows o nativní vzhled, nebylo by špatné mít umístěná tlačítka OK a Cancel (či různá obdobná) v takovém pořadí, jak je ve Windows zbytem - tedy OK vlevo, Cancel vpravo.

  Pochvalu naopak zaslouží vyhledávání na cddb, které na rozdíl od WMP počítá s podtržítky a minusy namísto mezer (krásný to unixový zvyk).