Hlavní navigace

Názor k článku Elektronika pro Linux aneb admin s páječkou v ruce od LordAli - Skvely clanek, jen tak dal. Ale nebylo by...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2009 22:11

    LordAli (neregistrovaný)

    Skvely clanek, jen tak dal. Ale nebylo by spatne, kdyby se to take orientovalo, jak v „necem“ napsat program, kde si interface budu ovladat (abych to nemusel psat do terminalu a mohl si treba pod tlacitko naprogramovat neco – aplikace). Nicmene jako vyvojar si dovolim nekolik poznamek.

    1. USB dokaze dodat bezne proud do 100 mA. Pokud chce uzivatel vice, musi si o to pozadat. Ve specifikacich se uvadi, ze po specialnim pozadavku muze USB dodat az 0,5A. Co jsem si jeste vsimnul, tak se tento proud meri, aby nedoslo k pretizeni. Nikdy jsem nevidel, ze by USB do neceho dodavalo pres 0,5A natoz 3A. Vzdycky to nad 0,5A zatrhne. Ale nikdy jsem nad 100mA z USB nepotreboval, takze nevim co presne dneska na MB delaji.
    2. ad prevodniky USB-serial & USB – parallel. Napr. od FTDI se delaji verze 232 – serial a 245 – parallel. Ale obzvlaste 245 ma nevyhodu, ze ma vystup jen datove vodice (resp. 8). Ridici signaly nejsou vyvedeny vubec. Je to jen pro prenos dat bez ridicich signalu, jinak by se s tim daly stavet slusne programatory. Ale takto bohuzel. Stavel jsem i USB programator AVRISP MKII na 8.bitove procesory AVR. http://forum.ubuntu.cz/…16493.0.html (nyni mam debiana a funguje to taky). Je zde pouzit FT245 a programovani je velice rychle. Navic, na dnesnich MB uz seriovy port tezko clovek hleda (jsou, ale velice malo), takze prevodniky jsou uz dneska bezne. Dalsi prevodniky nabizi napr. Texas instruments.