Hlavní navigace

Názor k článku Evropský parlament odmítá plošné sledování za pomocí umělé inteligence od anonym - K těm všeobecně známým agentům StB ze sedmého...

  • 10. 10. 2021 17:16

    bez přezdívky

    K těm všeobecně známým agentům StB ze sedmého patra - to připadá trochu přitažené za vlasy. StB byla vysoce profesionální a výkonná instituce a takový agent by pro ni byl bezcenný (jako pro každou tajnou službu na světě). Před lety jsem zaslechl o komsi vykládat totéž - ve skutečnosti daný jedinec nebyl spolupracovníkem StB, ale příslušníkem Pomocné stráže VB, což dotyčný mluvčí nedokázal odlišit.
    Mezi skutečnými spolupracovníky StB se ovšem vyskytlo pár lidí z mého okolí, u kterých bych to opravdu nikdy nečekal :-(.
    Na druhou stranu existoval člověk, označený jako "držitel propůjčeného bytu", bydlící na vesnici, který žádný propůjčený byt mít nemohl. Pak mi tod ocvaklo, on totiž dělal vedoucího malého hotýlku v okresním městě, který nejspíše StB občas využívala ke schůzkám a tak z něj udělala onoho držitele; zřejmě neměli přiměřenější označení.