Hlavní navigace

Názor k článku Film o Snowdenovi vstoupil do kin. Recenze jsou rozporuplné od Radim - Je mi jasné, že se nebudou hádat podle...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 9. 2016 12:25

    Radim

    Je mi jasné, že se nebudou hádat podle naší legislativy. Uvedl jsem doměnku, že by mohli mít podobné ujednání. U nás dokonce ani není možné žádným způsobem odvolání daru znemožnit (je v zákonu výslovně uvedeno, že i když je to ujednáno, nepřihlíží se k tomu). Jenom jsem na tomhle konkrétním příkladu chtěl ukázat, že není nemožné mít požadavek na vrácení donation podložený legislativou.

    A jak by se to dokazovalo? U nás to je, když "úmyslně nebo z hrubé nedbalosti porušil dobré mravy", a jako všechno - soud by to řešil individuálně případ od případu. Předpokládám, že většinu komunikace vedli elektronicky, čili snadno logovatelnou. Přinejmenším to vypadá, že to byla dlouhodobá záležitost. S důkazními materiály tedy asi nebude problém. A soud na to koukne a rozhodne, jestli se k ní chovali dostatečně ošklivě a proti dobrým mravům na to, aby se cítila ublíženě. Probíhalo by to jako každý jiný spor, kde se dvě strany nedovedou samy dohodnout.