Hlavní navigace

Názor k článku Flash definitivně skončí v roce 2020, dohodlo se Adobe s prohlížeči od pcdr m - No to je spíš špatně položená otázka. Co mají...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 7. 2017 12:06

  pcdr m (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No to je spíš špatně položená otázka.
  Co mají prohlížeče (aktuálně všude funkční náhradu za flash, ne něco experimantálního s webrtc co funguje ve výjmečných případech na výjmečných konfiguracích když je hezké počasí...) pro vysílání z prohlížeče na nějaký restream server? RTMP je v tomto směru všeobecně uznávaným standardem a o funkční náhradě nevím. youtube, livestream, facebook live a 99% ostatních služeb jede na RTMP. Protože je to prostě nejlepší varianta a nic jiného se zatím v praxi moc neosvědčilo.
  To že pak opačným směrem, tzn. ze serveru do prohlížečů diváků budu posílat něco jiného, než h264 ve flv je nepříjemné, ale dá se tomu v pohodě přizpůsobit. Jednotné to stejně nebude, jednotlivé OS vyžadují zvláštní přístup, ale přizpůsobím se. Tenhle směr ale není všechno, flash opravdu není jen nástroj k tvorbě bannerů a hloupých pseudoher.

  btw. já jsem pro zrušení. Jen tvrdím, že je potřeba předem zabývat se efektivní, zcela funkční a kompatibilní náhradou připravenou přejít do produkčního režimu :) Aktuální hrátky v tomto směru se ale za poslední 4 roky nepohly ani o kousek a stále je to prostě v experimentálí fázi, kterou si nemůžu dovolit nasadit.