Hlavní navigace

Názor k článku Freenode byl ukraden, správci rezignovali a zakládají Libera.Chat od Radim - Souhlasím s předřečníkem, jsi divnej. :) Nejsem na Internetu...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 5. 2021 7:38

  Radim

  Souhlasím s předřečníkem, jsi divnej. :)
  Nejsem na Internetu tak dlouho, ale IRC byla za mého mládí "techničtěji lepší" (rozuměj pro nás "jendodušší a bez zbytečného balastu") alternativa k Xchatu. Mainstream chodil na Xchat, Pokec nebo Chatu, a my, kteří jsme se chtěli cítit nadřazeněji, jsme používali IRC. A Freenode byla u nás oblíbená síť. Nikdy jsem ji teda nepoužil ke komunikaci kolem nějakých velkých opensource projektů (tak moc jsem se nikdy kolem adminování a programování nikdy nedostalú, ale doteď jsem tam ve dvou geekovských komunitách (3D tiskárny, domácí bastlení elektroiniky a tak.. Rád to tam poslouchám.)

  A doplním ještě obecně, nejenom Freenode, ale celkově IRC používám poloaktivně doteď. Je to jednoduchý protokol, obsahuje to možnost psát písmenka a o víc si od toho přát, že? Jak říkal předřečník, Irssi v trvalém terminálu je moc fajn věc a roky jsem to používal (a odyž přišel OTR plugin, tak jsem skákal radostí :D ). Teď používám spíš jiné klienty, ale pořád je úkon "připojit se na IRC" součást mé denní počítačové rutiny.

  21. 5. 2021, 07:42 editováno autorem komentáře