Hlavní navigace

Galerie: linuxové hry, které se chystají na Steam

Roman Bořánek

Na Steamu už přes rok běží akce Greenlight, která umožňuje nezávislým vývojářům dostat na oblíbenou službu své hry. Nás může těšit, že hromada z nich se chystá i na Linux. Podívejme se na devatenáct kousků, které úspěšně prošly uživatelským hlasováním a brzy se na Steamu objeví. Je mezi nimi i česká hra.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za rok prošly náborovou akcí Steam Greenlight desítky zajímavých titulů. Jak to funguje? Docela jednoduše. Pokud vývojář chce dostat své dítko na Steam, založí mu v Greenlightu profil. A potom už je na uživatelích, aby hlasovali a o hru tak projevili zájem. Může přitom jít o hry, které už vyšly, ale i ty, které jsou teprve ve vývoji (vydání by ale mělo být na dohled).

Právě skončeným kolem úspěšně prošlo 37 her, z nichž se minimálně 19 dostane i na Linux. Často mezi nimi najdete hry s originálním grafickým zpracováním i námětem, přičemž jednoznačně nejoblíbenějším žánrem jsou adventury.

MIF20_tip3

Jednou z nich je i J.U.L.I.A. od českých autorů Jana Kavana a Lukáše Medka. Hra už sice vyšla dříve, ale tentokrát půjde o edici s řadou vylepšení. Herní doba se například natáhne o 60 %. Vydání je plánováno na první čtvrtletí příštího roku.

Za zmínku stojí také RPG Ravensword: Shadowlands, které by mělo vyjít ještě letos, a to s podporou herních brýlí Oculus Rift. Co do originality je na výši Neverending Nightmares, kreslený horor. Ale to už se podívejte sami. V galerii naleznete screenshot z každé hry, pro niž byla potvrzena linuxová verze.