Hlavní navigace

Galerie: prohlížeč Maxthon pro Linux

Roman Bořánek

Linux sice zřejmě přišel o jeden prohlížeč – Operu, ale další je na obzoru. Je jím čínský Maxthon, který si na Windows vydobyl relativně slušné postavení a někteří uživatelé na něj nedají dopustit. Podívejte se, jak linuxová verze vypadá a co vlastně umí. Chromium v rodokmenu rozhodně nezapře.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro Maxthon je Linux již šestou „okupovanou“ platformou, v tomto ohledu si nic nezadá s velkými prohlížeči. Na desktopu už dlouho podporuje Windows a OS X a na mobilních zařízeních potom Android, iOS i Windows Phone. Kdysi Maxthon zaujal originálními vychytávkami a především tím, že jako jeden z mála prohlížečů umožňuje přepínání mezi renderovacími jádry, konkrétně WebKitem (Chrome) a Trident (Internet Explorer).

MIF22_tip_obecny

Verze pro Linux je však podstatně nudnější. Z 90 % totiž staví na projektu Chromium, a tak je výsledek velmi podobný prohlížeči Chrome. Což nemusí být špatně, protože se jedná o kvalitní kousek softwaru. Jen zkrátka nečekejte nic moc navíc. Prohlížeč již v základní výbavě podporuje gestikulaci myší a je napojen na cloudovou službu Maxthon Passport, která umožňuje zálohu a synchronizaci všemožných dat. Pokud jste si například oblíbili Maxthon na mobilu, kombinace s desktopovou verzí může být vhodnou volbou.

Maxthon pro Linux je momentálně v betaverzi, dostupný v DEB a RPM balíčcích. Zdrojové kódy nejsou k dispozici.