Hlavní navigace

Názor k článku Go: minimalistický a překvapivě výkonný programovací jazyk od unicode - Protože lidi začali používat výjimky pro ne úplně...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 20. 11. 2018 17:54

    unicode (neregistrovaný) 194.228.79.---

    Protože lidi začali používat výjimky pro ne úplně výjimečné stavy. Např. nechápu, proč bych měl vyhazovat výjimku při něčem tak očekávaném jako "soubor nenalezen" - to už je masochizmus. Pokud se bavíme o nějakém zjednodušení control-flow při výskytu chyby tak tam nemám nic proti tomu přizpůsobit tomu trochu jazyk nebo použít nějaký construct typu Result<>, Maybe<> atd. Problém Go je v tom, že nemá podporu generiky, takže to asi bude muset řešit nějak jinak, ale nesleduju to, protože staticky typovaný jazyk bez generiky me nezajímá (a navíc když vidím ten Go kód, tak mi to přijde jak pascal a bez těch středníků je takový smutný :).

    Jinak trochu víc k věci. Např. Rust výjimky nemá a tomu jazyku to nijak nechybí - obecně pro multithread aplikace je to možná ten nejlepší přístup. V C++ komunitě se teď taky začalo diskutovat o tom, že by mělo dojít k přepracování výjimek, protože ten design není ok a dopad na výkon zpracování jednoho stavu navíc se stejně blíží nule (nechci se rozepisovat, toto bude stejně trvat dlouho, ale už jen to, že někdo připustil že máme problém, je celkem výhra).

    Jinak to byl tak trochu troll-post pro ty co dávají rádi minus :)