Hlavní navigace

Názor k článku Go: minimalistický a překvapivě výkonný programovací jazyk od Miloslav Ponkrác - Mně hlavně připadá absurdní, že autoři Go byli...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 11. 2018 23:06

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Mně hlavně připadá absurdní, že autoři Go byli frustrováni složitostí jazyků jako je C++ či Java, a přitom se vydávají zcela stejnou cestou, aby došli časem k témuž výsledku.

  Na počátku v prvních verzích byly C++ i Java pěkné, jednoduché a nijak těžké ani komplexní jazyky. Ty dnešní obludy se z nich staly až časem, když se postupně přidávalo to a ono. U C++ i Javy to jde chápat, protože v době jejich vzniku nemohli předvídat vývoj, který nastane v programovacích jazycích.

  Jediná cesta, jak udělat moderní jazyk bez složitostí je navrhnout ho od začátku se všemi koncepty, které tam dříve či později hodláte mít. Jinak jdete neomylnou cestou k molochům ála C++, Java či PHP.

  Já už se těším, jak bude Go nalepovat třeba ta generika. To se najednou zjistí, co všechno v současné verzi Go se nedomyslelo a příliš neladí s generiky!

  Výjimky v Go možná budou, možná nebudou přidána - to se uvidí. A zase bude problém, protože se na to nemyslelo od začátku!