Hlavní navigace

Názor k článku Go: minimalistický a překvapivě výkonný programovací jazyk od Nick Sekáč Magor - @unicode Souhlasím že bez znalosti konkrétního kódu je těžko...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 11. 2018 7:34

  Nick Sekáč Magor

  @unicode

  Souhlasím že bez znalosti konkrétního kódu je těžko se o tom bavit. Dodám, že záleží i na koncepci jazyka. Ovšem já nejsem ten kdo tu začal tvrdit, že vyjímky jsou špatně by default. A taky si nevzpomínám že by někdo tvrdil že jsou vyjímky silver bullet. Proč to musí být v IT pořád odezdi ke zdi: Když vyjímky, tak všude jinak jsou na prd a když ne, tak nikdy nikde ... ?

  Pokud bych měl ale opravdu vznést nějaký obecný soud, tak jakmile se začne řešit aplikace kde je struktura používání tříd a volání funkcí hodně složitá do hloubky co se týče volání (např. komponenta která používá komponentu která používá několik příd které obsluhují několik tříd - ideálně ještě různých vendorů), tak tam začínají být vyjímky velkou výhodou. Ono totiž to tzv. probublání ušetří tunu kódu a je naprosto hned jasné co se tam děje.
  AFAIK u každého manuálu k vyjímkám a u každého slušnějšího tutoriálu je napsané, že vyjímky neslouží křízení toku programu a nejsou náhradou za větvění.
  Pokud je problém v tom, že je špatně používá část programátorů, tak asi není správný postup řešit to odstraněním vyjímek by default, nota bene ne proto, že nejsou silver bullet. Ostatně co je ... Když se někdo snaží, zprznit jde všechno ....