Hlavní navigace

Názor k článku Google má s projekty Chrome a Chrome OS velké plány od petík - A mě zrovna připadá Native Client jako velmi...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 9. 10. 2013 9:22

  petík (neregistrovaný) ---.i2net.cz

  A mě zrovna připadá Native Client jako velmi dobrý krok. Je to podmnožina C/C++ a není s tím možno dělat všechno a sockety mi tam určitě budou chybět.

  Ale pokud se podíváme na Windows, tak tam se těží z binární kompatibility (ne 100%) a to Linuxu vyloženě chybí. Pokud tedy Google přišel s SDK, které má interface k javascriptu a bude zajištěna přenostitelnost a relativní bezpečnost (je strojově prověřen výsledný binární kód a podezřelé části vedou k odmítnutí celku) takto pouštěných aplikací, tak je to krok kupředu.

  Ještě čekám na podporu dalších jazyků a nejsem si jist, jak se toto bude stavět k externím knihovnám, protože se obávám, že budou muset také projít validací - tj. bude je možno asi jedině přímo zakompilováním do kódu.

  Když se podíváme na Microsoft, tak tam lze pozorovat také určité vystřízlivění z velkého nadšení k skriptovacím jazykům (typu C#) a návrat k C/C++ - protože jen s kompilací do strojového kódu lze dosáhnout maximálního výkonu.