Hlavní navigace

Názor k článku Google má s projekty Chrome a Chrome OS velké plány od petík - C# - asi jsem se nevyjádřil dost přesně,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 9. 10. 2013 10:18

  petík (neregistrovaný) ---.i2net.cz

  C# - asi jsem se nevyjádřil dost přesně, ale kompiluje se tam jen do mezikódu, ten se potom interpretuje - což je určitě pomalejší než nativní kód procesoru.
  MS - sorry, na zdroj si nevzpomenu, ale někde jsem četl, že po Vistách, které byly v C# se v W7 zase kód přepsal do C++ (ne 100%, ale že se ten poměr zase posunul směrem k C++).

  Pokud má Google v rukou kompilátor, tak může celkem všechno - včetně výstupu dvou binárek pro odlišné architektury a může také zajistit, že na klienta půjde jen ta správná.

  "protože je běh špatně kontrolovatelný" - ale toto je jen technologgický problém a google si myslí, že se mu jej podařilo překonat.
  Něco jiného je udělat kompilátor, který zkompiluje obecný C/C++ kód a ten bude vždy pojede "správně a nezávadně" (a toto zřejmě NaCl neumí) a něco jiného je říci, že "tato konstrukce není povolena - napiště to jinak (odkaz na vzor)". Já neříkám, že bude možné zkompilovat tam linuxový kernel - nepůjde. Bude to podmnožina C/C++ a bude těžit z rychlosti.

  Google bude mít k dispozici i svůj operační systém (Linux based), takže může zajistit dostatečnou izolaci prostředí běžící aplikace (když to jde u VPS, tak to půjde i v menším měřítku). Kompilátor pravděpodobně binárku podepíše, takže s ní nepůjde dále manipulovat a možná ten podepisovací kompilátor poběží jen na serverech googlu, aby se jim do toho někdo nenaboural (spekulace).