Hlavní navigace

Názor k článku GPG: šifrování otevřeně a bezpečně od Marian Kechlibar - V naší firmě šifrujeme veškerou komunikaci pomocí GPG. Za...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 11. 2009 16:05

  Marian Kechlibar (neregistrovaný) 80.250.0.---

  V naší firmě šifrujeme veškerou komunikaci pomocí GPG. Za nejschůdnější se ukázala kombinace maileru Thunderbird a pluginu Enigmail; dá se využít i tehdy, když protistrana má Windows či Mac, a její použití se dá vysvětlit i naprostému laikovi.

  Samozřejmě, zcela blbuvzdorné to není, a už jsem viděl i člověka, který poslal svůj soukromý klíč nešifrovaným mailem…

  Kombinace Thunderbird a Enigmail má jiné problémy, a to kompatibilitu verzí. Například takové openSUSE 11.2 všude cpe Thunderbird 3.0.0 beta, který je ještě dost nestabilní. Sehnat příslušnou kompatibilní binárku Enigmailu pro platformu x86_64 není pro koncového uživatele zrovna jednoduché, na stránkách Enigmail projektu ji nenajdete … musíte do openSUSE build service a přidat si repozitář Mozilla beta.

  Pak zjistíte, že TB 3 si moc nerozumí s vaší poštou a rádo padá, tak jej downgradujete na TB 2, ale tím přestal být Enigmail kompatibilní, odinstalovat se ze záhadného důvodu nedá, musíte smazat ručně nějaké adresáře v /usr/lib64, abyste se jej zbavili… no legrace, kterou jsem včera strávil asi hodinu a půl. Ale jakmile rozchodíte TB 2.0.0.23 a Enigmail 0.96.99, máte stabilní prostředí.