Hlavní navigace

Názor k článku Hardware inteligentního internetového termostatu od Yenya - "- je na to spatlaných hodně amatérských knihoven...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 6. 2015 18:01

  Yenya (neregistrovaný) ---.ip6.fi.muni.cz

  "- je na to spatlaných hodně amatérských knihoven (kvalitu nehodnotím)"

  Checht. Pokud byste opravdu nehodnotil, nepoužijete ty hodnotící přívlastky "spatlaných" a "amatérských" :-) OK, váš názor na AVR je z vašich příspěvků vidět, ale věta o knihovnách je něco podobného, co jsme slýchali tak před dvaceti lety: "Linux je amatérský, opravdový UNIX je jedině Solaris".

  Pro mě je například "spatlaná" a "amatérská" knihovna, ze které si můžu vyčíst co potřebuju, upravit pro svůj konkrétní typ MCU a použít, daleko přínosnější než žádná knihovna.

  ========

  Ok, díky za sumarizaci pro a proti. Některé argumenty jsou pro mě relevantní, některé nikoliv (Atmel Studio, JTAG ICE). Co je třeba pro mě podstatné je, že breakout desku s ATmegou (Arduino Nano) můžu koupit hotovou za 6 dolarů i s USB rozhraním a stabilizátorem napětí, píchnout do nepájivého pole a začít prototypovat. A pokud k tomu nepotřebuju připojovat nic dalšího a naopak potřebuju USB, tak to můžu rovnou i použít jak to je. A kdyžtak programátor seženu za 4 dolary.

  Existuje nějaký ARM ekvivalent třeba k ATtiny25/45/85? Pouzdro SOIC-8, 5 GPIO pinů, dva PWM kanály (případně i symetrické), ADC, komparátor, ...

  Jakože značná část vašich argumentů pro ARM se dá shrnout jako "ARM bývá výkonnější". No ale já mám hodně aplikací, kdy výkon CPU není limitujícím faktorem, a na ty AVR stačí, a naopak je výhodou jejich dostupnost včetně toho, že často nějaký podobný problém na AVR už někdo přede mnou řešil, a jde se inspirovat jeho řešením, případně i vyhnout se problémům, na které narazil.