Hlavní navigace

Názor k článku Hardware inteligentního internetového termostatu od Petr M - No pochopitelně může. Armování betonu je sice Faradayova...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 6. 2015 22:40

  Petr M (neregistrovaný) ---.static.oxid.cz

  No pochopitelně může. Armování betonu je sice Faradayova klec, ale pomůže spíš s elektrostatickým výbojem, pokud je pro něho kratší cesta z povrchu do armatury, než do vnitřního prostoru. A tam je ještě podmínka dobře provařené a uzemněné konstrukce.

  Na magnetický pole velké intenzity moc nepoumůže, je to přece jenom feromagnetikum. Pohltí sice nějakou energii při magnetování, ale zůstanou oblasti s nějakým remanentním magnetismem, takže tam bych ochraně před magnetickým polem moc nevěřil.

  Navíc armování má oka třeba 10cm. A rádiový frekvence vlnovou délku od km po mm. Něco zadrží, u něčeho se koná difrakce a něco bez problémů projde... Třeba z mobilu se dá volat i v paneláku, že? A do toho železobetonovýho kvádru nevedou z venku žádný kabely, že?

  Navíc se tím neeliminují zdroje rušení vevnitř té konstrukce.

  A co se zdrojů rušení týká, tam je několik mechanismů vzniku rušení. Každý se chová jinak a každý se eliminuje jinak. Diody v procesoru nestačí, pokud se neomezí proud tak, aby to s rezervou pokrylo worst case. Ale to pak zvedne impedanci a vyžaduje přizpůsobení impedance vedení. To pak rozhodí úrovně signálů... Je to duchařina a hodně tvrdě zaplacený know how.

  I ten transil už považuju jenom za symbolickou hromničku. Nezachrání prakticky nic, pokud člověk neví kdy, proč, kam a jaký typ nasadit..