Hlavní navigace

Názor k článku Hardware inteligentního internetového termostatu od Yenya - Teď nerozumím - většina z toho popisovaného jde...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2015 16:16

    Yenya (neregistrovaný) ---.ip6.fi.muni.cz

    Teď nerozumím - většina z toho popisovaného jde přece dělat i s AVR. Ostatně jde o problém, který se třeba u velkých CPU řeší taky - jestli je lepší zpomalit CPU nebo naopak zrychlit co to dá a pak uspat (race-to-idle).

    Každopádně z těch CPU co jste posílal vychází provozní proudy o dost víc než u některých AVR. Třeba samotné procesorové jádro ATtiny861A bere 0.7 mA při 1 MHz na 5V. K tomu 0.3 mA pro ADC a největší zásek měly hodiny PLL, které jsem používal pro PWM výstupy step-up a step-down regulátorů: 3.5 mA na 32 MHz, 6 mA na 64 mHz. Nakonec jsem použil tu nižší frekvenci a PLL vypínal i mezi jednotlivými bliknutími LEDky. Zkusil jsem to pak i měřit a skutečně se to chovalo zhruba takto. A mají tohle všechno v datasheetu uvedené, žádný problém jsem v tomto neobjevil.

    Jak říkám - pokud potřebuju 32-bitovou aritmetiku nebo výrazně rychlejší jádro, asi bude ARM lepší volba. Taky - podle toho co píšete - pokud potřebuju vysmahnout tisícikusovou sérii a jít od toho. Pokud ale potřebuju ubastlit kusovku s pokud možno nízkými náklady na vývoj i následné použití, je fakt mnohdy levnější a pohodlnější zarazit Nano do nepájivého pole, vyzkoušet, podle toho navrhnout desku nebo jen shield, a je hotovo.