Hlavní navigace

Názor k článku Hardware inteligentního internetového termostatu od mise - Potřeboval bych trochu "nakopnout" ohledně sběrnic. Je to...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2015 20:12

    mise

    Potřeboval bych trochu "nakopnout" ohledně sběrnic. Je to sice trochu mimo mísu, ale mohlo by se to někomu hodit.

    Stručně: Mám udělané moduly, které komunikují přes CAN sběrnici (ATmega8, řadič, budič). Mám je pod vypínači a používám je k ovládání světel (rolet, magnetické spínače, pohyb čidla..). Na modulech je vstup pro 1-wire čidla, které pak ovládají topení. Ale SW je z mého hlediska celkem robusní. Chtěl jsem původně postavit vše na 1-wire sběrnici, kde by se jednoduše posílala adresa modulu s teplotou, spínačem... Ale jsou tam pro mě dvě omezení: 1. 1-wire součástky s IO nejsou úplně dobře dostupné (+cena) 2. Latence na sběrnici jsou u spínačů dost velké (myslím tím více modulů se spínači, kdy je musí obsloužit master). Doba k sepnutí světla se tak prodlužuje. U teplotních čidel je to jedno.

    To hlavní: Jakou sběrnici použít (i modifikaci), aby byla jednoduchá, dostupná pro amatéry, levná (cca 100Kč/modul), pokud možno robusní pro domácí automatizaci? A budu si vymýšlet - ideálně stejné vodiče pro napájení i signály (dvouvodičová).