Hlavní navigace

Názor k článku Historie vývoje počítačových her (15.část - herní konzole Atari 5200) od JaraV - > obsahuje to spoustu redundantních/"ne­zajímavých" > informací (co který...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 2. 2012 12:08

  JaraV (neregistrovaný) ---.gprs.tmcz.cz

  > obsahuje to spoustu redundantních/"ne­zajímavých"
  > informací (co který bit v jakém CPU atd...)

  Mně naopak tyto informace užitečné přijdou, protože patřím mezi nepočetnou skupinu nadšenců, kteří staré stoje pro vlastní potěšení provozují a píší pro ně software.
  "Bity v CPU" jdou často najít jinde, ale je dobré, mít přehled na jednom místě. I odborník se navíc jednou za čas dozví něco "nového", co dosud neznal, nebo to zapomněl.

  > je to neaktuální (z hlediska dnešní praxe)

  Naopak, podobné články zabraňují tomu, aby informace o historii zmizely ze světa. Doba emulátorů je pryč, pamětníci jsou už příliš staří, aby se historií intenzivně zaobírali (rodiny ve středním věku nebo zdraví v důchodovém věku jsou přednější), a často jediné zdroje informací postupně z Internetu mizí. Řada užitečných webů z devadesátých let je neudržovaná a přežívá kdesi na tehdejších free webhostingových serverech jako geocities.com. Každých půl roku zjistím, co odkazů už je mrtvých. Proto jsem rád, že stále existují lidé, kteří historické informace občerstvují a umisťují na web, který se v nejbližší době jistě nechystá ukončit činnost.