Hlavní navigace

Názor k článku Historie vývoje textových editorů: EINE, ZWEI, Emacs od Petr M - Na klávesy: Save: S GUI <Ctrl>+S, Vim <Esc>:w -...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 9. 2015 9:28

  Petr M (neregistrovaný) ---.honeywell.com

  Na klávesy:
  Save: S GUI <Ctrl>+S, Vim <Esc>:w - 2:3
  Smazání řádku: Gui <Home> <Shift>+<Down> <Delete>, Vim <Esc>dda- 4:4

  Je to hodně podobný. S tím, že GUI má jednu výhodu, stejný ovládání, jako ostatní aplikace. Pro člověka je názornější označení řádku a pak jeho smazání, než si pamatovat zkratku z "Delete Dine", nebo co to "dd" má znamenat. I s tím, že vidím, co mažu. A jasně, projekt se dá dělat i v ASM, ale kdo by to dělal?

  "okud se ale chces bavit o IDE, to je samozrejme neco jineho. Tady bych si ale taky dovolil oponovat. Delam python ve Vimu, a vse co popisujes (refactoring, znalost kodu z vice adresaru, navigacni panel, debug) neni problem. Ale to uz neni cisty Vim, je to Vim plus hromada nekym pripravenych maker, doprovodnych programu na kontrolu kodu atd." - To je přesně ono. Někdo vytvoří makra, já je musím najít, nainstatalovat, nakonfigurovat pro konkrétní projekt, udržovat to,... A v případě několika jazyků přemýšlet, jakým makrem inkludnu soubor zrovna v tom konkrétním jazyku.

  Za sebe, v IDE jsem dal za hodinu průměrně cca 170LOC, ve VIMu cca 75LOC na podobně velkým projektu v C. Takže textový editor na programování opravdu nehodlám používat.