Hlavní navigace

Názor k článku Hlasování o omezení e-mailových reklam: Senát hlasoval 97 ku 0 od xChaos - Bohužel - dostatečné procento příjemců spamu na tento...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 11. 2003 11:44

  xChaos (neregistrovaný)

  Bohužel - dostatečné procento příjemců spamu na tento spam reaguje, a tím pádem generují spamerům příjmy, které je motivují dále spamovat. Normální firma rychle zjistí, že množství nadávek v odpovědí je vyšší, než množství obejdnávek. Pro různé obskurní obchodníky ale i těch pár objednávek může mít význam.

  V budoucnu se pravděpodobně rozliší různé úrovně e-mailové komunikace - digitálně podepsané e-maily, whitelisty e-mailových adres i IP adres. Na internetu existovalo a existuje řada jiných komunikačních standartů, než dnešní e-mail/icq/webová fóra - byly tu BBSky, Usenet, MUDy, IRC.

  Troufám si říct, že hitem by se mohl stát registrovaný e-mail - běžné mailové stránky fungující podobně jako uzavřená e-mailová konference. Pokud mi v blízké budoucnosti budete chtít poslat soukromý e-mail, přijde vám automaticky generovaná odpověď, ve které budete vyzváni, abyste se zaregistrovali s uživatelským jménem a heslem.

  Ještě jednodušší je prostě odmítat e-maily, které nebudou digitálně podepsané někým, jehož veřejný klíč mám u sebe nainstalovaný.

  Já sám něco takového zákazníkům našeho webhostingu hodlám nabídnout.