Hlavní navigace

Názor k článku Hlasujte pro nejlepší české open-source projekty!

 • 15. 4. 2009 15:11

  David Grudl

  Prolog: Je samozřejmě otázkou, jestli Root považuje COS za něco, čeho by se dnes raději zbavil, nebo naopak za respektovanou akci. V případě první varianty nezbývá než pogratulovat, jak mu to jde dobře ;-)) v případě druhé bych se podělil o pár postřehů.

  • Čtenář se o nominacích prakticky nemá šanci dozvědět. Nebýt toho, že jsem úplně náhodou ve správnou hodinu otevřel Lupa.cz, o nominacích bych se nikdy nedozvěděl. Řekl jsem si, že odpoledne hodím info na fórum Nette, ale když jsem to chtěl udělat, už jsem musel zprávičku dohledávat. A dohledal jsem ji jen proto, že jsem prostě věděl, že to tam přece ráno bylo.
  • Důsledkem předchozího jsou pochyby hlasujících čtenářů, jak vlastně byli lidé a projekty nominovaní. A to pochyby jak u slušných čtenářů, tak u zamindrákovaných idiotů, kteří se začnou v komentářích do nominovaných navážet. Redakce by měla, když už nedokáže věc vysvětlit, alespoň takové komentáře mazat – poškození jsou jen a jen lidé figurující v její anketě. Vysvětlení pro čtenáře: nominováni jsou ti, co měli kliku, že si nějaké nominace všimli a upozornili na hlasování uživatele svých open-source projektů.
  • Nominovaní se o své nominaci nijak nedozví. Ve spojení s tím, že se po jejich jméně šlape (a nechává šlapat) v komentářích, je to takový trapas, že by si to zasloužilo omluvný článek.
  • Čtenář se o hlasování prakticky nemá šanci dozvědět. Kdo včera nebo dnes nenavšívil Root.cz, těžko se o nějakém COS 2009 dozví.
  • Jinými slovy, jediné místo, kde je propagován web http://cos.root.cz/, je samotný web http://cos.root.cz/.
  • Přičemž web http://cos.root.cz/ je neskutečný zmatený. Nechte ho prosím předělat od kolegů z Dobrého webu. Tady není ani prostor k diskusi, jestli zmatený je nebo není, stačí se podívat, jak zmatení jsou všichni čtenáři kolem ankety.
  • Na celém webu chybí zásadní informace. Od těch méně důležitých (kdy bude vyhlášení výsledků), k těm nejpodstatnějším (kdo vyhrál minulé ročníky). Opět není odpověd: „vždyť je to přece tady + link, neumíš hledat?“ Z pohledu čtenáře ta informace tam prostě není.
  • Hloupě působí, když ikonky pro podporu (http://cos.root.cz/2008/podpora/) nejsou validní. Na Rootu…
  • Na webu http://cos.root.cz/ doporučuji změnit v menu „Ceny“ na „Ceny pro hlasující“, „Ukončení hlasování“ na „Hlasování již bylo ukončeno“, … ufff, popisovat všechny nedostatky http://cos.root.cz/ by bylo na moc dlouho. Dobrý web si s tím určitě vyhraje.

  Skutečně by bylo fajn buď anketu pojmout profesionálněji, nebo ji zrušit (a rovnou se sejít v Pivovarském klubu bez hlasování, tam to bylo skvělé ;-), v současné podobě má našlápnuto následovat Interzen.